copyright
Copyright © 2018
skupsamochodowy.info

Na wakacje do Chorwacji samochodem po klasycznej drodze

Nasza podróż samochodem do Chorwacji zaczyna się opcja przez Austrię i Słowenię. Jeśli jedziesz z większości miejsc w republice Czeskiej, doprowadzi drogę do Chorwacji przez Mikulov (E461) lub Ghat (E59). Obie drogi w Austrii, z czasem zmieniają się w autostrady i przecinają się w Wiedniu.


iAustriackie znaki autostrady
Do korzystania z austriackich autostrad trzeba mieć zakupione ważny winiety. Zwykły ocena auta w Austrii kosztuje 9 euro, i płaci dziesięć dni. Podczas tygodniowego urlopu ci tak brakuje i na drogę powrotną.

W Wiedniu w drodze do Chorwacji kolumny praktycznie nie unikaj, i to głównie na zjeździe w kierunku graz (Niemiecki Graz). Kolumny są powszechne nie tylko w święta.

Droga do Chorwacji trwa po austriackiej autostradzie A2 w kierunku Klagenfurt/Villach. Na odcinku między 67. i 82. kilometrem będą w okresie letnim prowadzone będą prace na drodze i transport będzie odprowadzana do jednego pasa ruchu. Jesteś tu opóźnienia w obu kierunkach. W pobliżu Grazu skręcić na autostradzie A9 dla słoweńskiego granic. Na skrzyżowaniu tych dróg, ale nadal prowadzone są szeroko zakrojone prace budowlane i oznakowanie jest nieco mylące. Bądź w ten sposób, dobrą opiekę, bądź nezamotáte i poprawnie zostawisz na wycieczkę do Chorwacji. Austriackiej autostradzie A9 odbywają się w normalnych warunkach, na jakiś czas, ale, niestety, i tutaj można na mieliźnie, bo w pobliżu granicy miasta Liebnitz będą w okresie letnim będą odbywać się korekty jezdni. Wtedy znajdziesz się w Słowenii.

Jak ominąć słoweńska autostrady? Podróż do Chorwacji samochodem będzie o 70 Zł taniej!

Słowenią, można drogę do Chorwacji jechać szybko na autostradzie A1. Tutaj, oczywiście, można spotkać się z pierwszym duże problemy: na krótkie,60 kilometrów odcinku od granicy z Austrią, wzdłuż Mariboru i Ptuje, potrzebna jest winieta, która kosztuje 15 €. Ta poza tym, tylko w tym tygodniu, więc jeśli jedziecie samochodem do Chorwacji, klasycznie, na dwa weekendy, można ją w drodze powrotnej musiał chyba kupić ponownie. Za parę kilkudziesięciu minut, tak, że płacisz nie małe pieniądze. Chociaż w tym roku szwedzkie autostrady A4 wzrosła o 7 km, nadal nie jest podłączony do chorwackiej autostrady A2, i tak w przypadku zakupu kuponu należy w Słowenii jechać 6 km po drodze, 1. klasa.

Podróż do Chorwacji

Jeśli nie masz nastroju zapłacić za słoweńskie winiety, nie musisz. Podróż do Chorwacji przez Słowenię poza autostrady pojedziecie w następujący sposób: w Austrii, na autostradzie A9, zostawisz na wyjściu nr 226 Gersdorf na drodze nr 69 i udać się w kierunku Mureck. W tym partnerskie przygranicznym miasteczku, przez most większości atrakcji rzekę Muru, a znajdziesz się w Trate, w Słowenii. Kontynuuj dalej na Lenart w Słowenski Goricach w Ptuje.

Po przybyciu na Ptuje, skąd już samochodem do Chorwacji w dwóch kroków, masz kilka opcji, jak kontynuować. Pierwszym z nich jest wykorzystanie bardziej prostych tras wzdłuż drogi E59. Ale problem w tym, że ta droga do przed częstym przekraczaniem punktów przejściem Gruškovje / Macelj dojazdy " slowenski klasyczne podwójne oczy". I dlatego, że Chorwacja nie jest częścią strefy schengen i na granicy ze Słowenią, więc wszystko jest jeszcze w toku kontroli, w ten sposób w Chorwacji są nanoszone licencji, świadectwa, cv i występują tu kolumny.

iChorwacja i kontrole graniczne
Słowenia przystąpiła do 2017 roku do pogłębionych punktów kontroli wszystkich pasażerów na granicy z Chorwacją, że w tym kraju tranzytowego powoduje kolumny o kilku kilometrach na ważnych skrzyżowaniach. Ta miara, jednak nadal są stosowane, a zatem nie od rzeczy, po drodze do Chorwacji samochodem przekroczyć granicę na mniej pobrane przejścia, jeśli nie chcesz ryzykować gotowości do kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

Idealnie przekroczyć granicę na przejściu na jakieś niezauważalne komunikacji, w lesie, gdzie nie ma aut. Po drodze do Chorwacji niedaleko Ptuje to, na przykład, przejścia Gradišč / Svetlin lub Drenovec.

Po przejściu jednego z nawigacji kontynuować w drodze na południe (mapa Chorwacji, w najgorszym wypadku, pomoże), podczas gdy jesteś na głównej drodze nr 35. Skręć w prawo i idź do Švaljkovce, gdzie przez wyjście nr 4, St. Křiž/Začretje, można dołączyć na chorwackiej autostradzie A2. Gratulacje, właśnie zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można podczas podróży do Chorwacji, aby spędzić w korku.

iUwaga na nielegalne przejścia granicy
W rejonie na południe od Ptuje znajduje się kilka dróg, gdzie można łatwo przejechać samochodem z Chorwacji w Słowenii, choć nie jest to oficjalne przejścia graniczne, na przykład, u wsi Zalužje lub w miejscowości Meje. Poprawnie, w takich miejscach muszą zawrócić i pojechać oddać w regularne przejścia. W przypadku, jeśli ty tego nie zrobisz, i granice samochodem do Chorwacji pojechać, niż popełnić nielegalne przejścia. Gdyby ciebie w takim razie złapali policjanci lub celnicy, można dostać mandat w wysokości do 400 euro.

Chorwackie autostrady składki do sezonu 2018 zmieniły się

Po najechaniu kursorem na chorwackiej autostradzie musisz przejść przez bramę opłat. Jeśli jeszcze nie wiesz, co tu zobaczysz, że cena autostrad w lecie jest o 10% wyższa, niż w pozostałej części roku.

W ogóle sposób z Švaljkovce na Makarska, ulubionym celem turystów polskich, wychodzi w przeliczeniu na mniej niż 200 Zł, jeśli jedziesz autostradą A2 już z Macelju, to trochę droższe. Jeśli w dalszym ciągu w pełni na południe do Dubrownika, a będziesz jechać autostradą do pełna koniec autostrady A1, jest to około sto dolarów więcej.

Na autostradzie A2 przyjeździe do Zagrzebia, gdzie na skrzyżowaniu Lučko płynnie pojechać na autostradzie A1 (po tym, jak została zwiększona ilość pasków przed bramą opłat, tu muszą być kolumny, tak długo, jak w przeszłości), a następnie już zostało 433 km do zjazdu 28, Šestanovace, skąd, czy to na Makarskiej, zaledwie kilka minut jazdy.

Morze Adriatyckie

Ale można kontynuować exitu 29, Zagvozd (stąd w Makarska dostaniesz przez Tunel Sveti Naglyj, który od nowego roku bez prowizji), lub wyjście 30, Ravca. Wybór wyjścia zależy od tego, gdzie konkretnie na Makarskiej będziesz żyć.

Podróż do Chorwacji samochodem musi być swobodnie: Chorwaci tradycyjnie starają się, aby w lipcu i sierpniu były ich drogi maksymalnie przyjemny i tak na ten czas żadnych nie planuje się rekonstrukcji. Z Lučka do Makarskiej powinny optymalnie mieli jechać pięć i pół godziny.

Jeśli podróżujesz w Chorwacji do Dubrownika przeanalizować swoją podróż na 133 km, większość po nadmorskie serpentinách Adriatyckiej magistrali (droga nr 8). Kunktatorstwo, można czekać na punkcie przekroczenia granicy z Bośnią i Hercegowiną, gdzie straż graniczna podczas podróży do Chorwacji sprawdzają każdy samochód. W sezonie będzie celny, ale nie decydując prowizji szczegółowej informacji turystycznej, a tym samym, opóźnień na granicy nie powinno być długie.