copyright
Copyright © 2018
skupsamochodowy.info

Podróż do Chorwacji tanio: jak ominąć cło

Jeśli jedziesz do Chorwacji samochodem niskim kosztem lub nawet drogę sam, chcesz więcej korzystać, można uniknąć chorwackie autostrady. Natychmiast po przybyciu do kraju, za przejściem Macelj, prowadzi z autostrady A2 równoległe wolny związek z numerem 1, po której dostaniesz się do Zagrzebia. Jeśli trafisz słowensko-chorwackiej granicy w mniejszym przejście, i jesteś w podróży przez drogę nr 35, potem do Švaljkovce, gdzie już na drodze nr 1 można natknąć.

Jeśli będziesz odrzucić i będzie krótszy drogę na autostradzie, patrząc prosto w serce stolicy Zagrzebia. W centrum jednak wziąć pod uwagę, opóźnienia, tutaj nawet korki na porządku dziennym. Tutaj możesz zrobić sobie przerwę i trochę po mieście, rozejrzeć się, czy można w mieście jechać prosto: w obu przypadkach po wyjściu z miasta, trzymając kontaktowej punktu w formie Zagrzebia Arena, skąd prowadzi już prosta droga z miasta.

Przed autostrady A1 skręcić w Lučko, oczywiście, nie na wyjście lub strefie relaksu, ale w Zagrzeb okolicy Lučko. Tutaj znowu zaczyna się autostrada nr 1, która prowadzi równolegle do autostrady A1.

Po 55 kilometrów od Zagrzebia, będzie przybywać w Karlovac, gdzie można odpocząć i rozejrzeć się w mieście, na przykład: tutaj znajdziesz wiele blizn po wojnie w Jugosławii.

Odkryj ciekawe miejsca w Chorwacji samochodem!

Za Karlovacem drogi nr 1 prowadzi już ponad niezależnie od autostrady A1. Po niespełna 80 kilometrów przyjeździe do Jezior Plitwickich, które dzięki pięknym, a przyroda jest zachowana, na pewno warto odwiedzić, nawet jeśli bilet nie jest tani. Za osobę dorosłą zapłacić około 850 korun, a za dziecko w wieku powyżej siedmiu lat, dajesz 270 korun.

Jeziora Plitwickie

Po krótszej drodze, będzie przybywać w Korenice, gdzie można wybrać jeden z dwóch darmowych opcji: albo jesteś na drodze nr 1 trwa przez Knin bezpośrednio do Splitu, lub skręcić w drogę krajową nr 25 i przez Gospić będzie przybywać w Karlobagu, gdzie można przyłączyć się legendarny autostrady Adriatycki.

Druga opcja ma tę zaletę, że można spojrzeć na dobre miejsca, na przykład, w pięknych nadmorskich miast Zadar, Šibenik i Split (do tych miast, ale nie ma problemu, aby łatwo i z autostrady A1). Wszystkie wymienione chorwackiego związku powinny być również w okresie letnim w całości.